Pierwsza wizyta, jak się przygotować?

Gabinet nie przyjmuje pacjentów po zabiegach operacyjnych.

 

Jeżeli jesteście Państwo Pacjentami Gabinetu po raz pierwszy, lub zgłaszacie się z nowymi dolegliwościami, pierwsza wizyta poświęcona będzie przede wszystkim, dokładnemu badaniu, w celu określenia bezpośrednich przyczyn dolegliwości, oraz możliwości leczenia z wykorzystaniem oferowanych w naszym Gabinecie metod.

Zapewniamy kompleksową rehabilitację w schorzeniach mięśniowo-szkieletowych obejmującą metody;

Ackermanna, McKenzie, Funkcjonalną Osteopatię, terapię manualną, masaż i ćwiczenia na Profilaktorze Jewminowa.

Należy zabrać ze sobą wyniki dotychczasowych badań (zdjęcia RTG, MRI, TK, USG, opisy, wypisy ze szpitala, ), pozwoli to lepiej dobrać metody leczenia oraz dokładniej określić ewentualne przeciwwskazania.

Ważnym elementem przed przystąpieniem do zabiegu terapii manualnej przez terapeutę jest wykonanie masażu docelowego, który zdejmuję kompresję z infrastruktury pourazowej.

Masaż docelowy wpływa na poprawę trofiki uszkodzonych tkanek - zmniejszając uczucie bólu, usprawnia przewodnictwo bodźców nerwowych uelastycznia stawy, wzmacnia więzadła okołostawowe, przyśpiesza bardzo szybko regenerację tkanek, ulepsza spoistość tkanki kostnej.

Ilość zabiegów zależna jest od stanu pacjenta niekiedy dolegliwości zmniejszą się po pierwszym zabiegu., jednak w większości przypadków, rehabilitacja w schorzeniach narządu ruchu wymaga czasu - należy liczyć się z koniecznością odbycia kilku a czasem kilkunastu wizyt. W cierpliwość i samodyscyplinę muszą się uzbroić pacjenci, których dolegliwość jest zastarzała i nieskutecznie leczona . Podczas pierwszej wizyty ustalona zostanie metoda leczenia i wstępny terminarz zabiegów.

Strój - jeżeli korzystać będziecie Państwo z ćwiczeń na profilaktorze Jewminowa, potrzebny będzie strój sportowy (koszulka, spodenki), niekrępujący ruchów. W pozostałych przypadkach, ubranie w którym chodzicie Państwo na co dzień, nie będzie przeszkodą (należy liczyć się z tym, że do niektórych zabiegów należy je zdjąć).

Serdecznie zapraszamy,

Adres gabinetu:

Kraków
Al.Płk. Beliny Prażmowskiego 17/13 (wejście od ulicy Moniuszki)
tel: 12 411 61 40